E-İrsaliye Entegrasyonu

E-irsaliye entegrasyonu, firma tarafından oluşturulan irsaliyenin müşteriye otomatik olarak aktarılması şeklinde çalışan bir yazılımdır. İrsaliyenin birden çok türü bulunur. Ürün taşımacılığı yapan firmaların taşıma sürecinde kullandığı sevk irsaliyesi en sık kullanılanlardan biridir. E-dönüşüm sürecinde irsaliye de elektronik ortamda hızlı bir şekilde oluşturulabilir özellik kazanmıştır.
Özellikle son dönemde kâğıt israfı ve sıfır atık projeleriyle birlikte e-fatura ve e-arşiv gibi uygulamalara ilave olarak e-irsaliye de kullanıma girmiştir. E-irsaliye firmalar için büyük oranda zaman kazandıran, kolay iletme özelliğiyle de kullanışlı bir uygulamadır.

 

E-İrsaliye Saklanma Süresi ve Kullanım Amacı

E-irsaliyenin saklanma süresi 10 yıldır. Bu saklama işlemi genellikle alışveriş sürecinde ya da sevkiyatta yapılan işlemin yasallığını belgelemek amacıyla kullanılır. E-irsaliye, kâğıt irsaliye ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir.

Kimler E-İrsaliye Kullanabilir?

GİB kaydıyla oluşturulabilen e-irsaliye sadece e-fatura uygulaması kullanan ve e-irsaliye için de başvuru yapmış kişilerce kullanılabilir. E-irsaliye kullanmak isteyen ticari firmaların yıllık ciro alt sınırı 10 milyon olarak belirlenmiştir. Genellikle taşımacılık sektöründe kullanılır. Ancak irsaliye kullanan sektörler bununla sınırlı değildir. E-irsaliye entegrasyonu ile yasal ve güvenli ticari faaliyet sürdürebilen diğer sektörler aşağıda yer alır.

E-İrsaliye Başka Hangi Sektörlerce Kullanılır?

E-İrsaliye Başvurusu Nasıl Yapılır?

GİB üzerinden e-irsaliye başvurusu yapabilirsiniz. Uygulamayı daha verimli kullanmak adına ise bir e-irsaliye entegrasyonu kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 

E-İrsaliye Entegrasyonu Kullanmanın Avantajları

Kâğıt irsaliye firmanızın bilgilerinin yer aldığı, taşımacılık yapıyorsanız araç plakasının yer almak zorunda olduğu müşterilerinize bilgi mahiyetinde ilettiğiniz bir yazılı belgedir. Bu kâğıtların düzenlenmesi, onaylanması ve basılması gibi süreçler ekstra zaman ister. Oysaki e-irsaliyenizi GİB üzerinden onay aldıktan sonra e-fatura gibi dijital ortamda hazırlayabilirsiniz. Hatta entegrasyon sistemi sayesinde müşterilerinize kolayca iletebilirsiniz.

E-İrsaliye Entegrasyonu ile Zaman Kazanın!

Sizi zaman kaybından, irsaliye hazırlanma sürecinde yapacağınız masraftan kurtaran bu özellik, ticari faaliyetlerinizi çok daha kolay yönetmenize yardımcıdır. Görev dağılımını kolaylaştıran, personel masraflarını azaltan ve kâğıt israfının önüne geçen bu uygulama, ticari ürünlerinizin kaydını kolayca tutmanıza yardımcıdır. Yaptığınız ticari işlemlerin neticesinde hem müşterilerinize hem de muhasebecinize bu belgeleri otomatik olarak aktarabilirsiniz. Mobil cihazınıza indireceğiniz bir uygulama yardımıyla bütün irsaliye süreçlerini online şekilde yönetebilirsiniz. Otomatik, hatasız irsaliye oluşturma ve CRM entegrasyonu sayesinde müşterilerinize kısa sürede iletme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Softinny E-İrsaliye Entegrasyonu Hangi Avantajlara Sahip?

Softinny e-irsaliye otomasyonu, şirketinizin ihtiyaçlarına yönelik, kullanıcı deneyimini ön planda tutarak hazırlanmıştır. Buna yönelik olarak:

Daha Hızlı Verimli ve Sistematik İş Yönetimi

Softinny, ticari faaliyetlerinizi çok daha verimli bir şekilde yönetmeniz için e-irsaliye entegrasyonu dışında da birçok yazılıma sahiptir. E-arşiv, e-fatura, e-mutabakat, e-dönüşüm, e-defter daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şirketinizin ihtiyaçları kapsamında size özel yazılım çözümlerimizle istediğiniz cihaz üzerinden iş yönetimi yapabilirsiniz. Tüm ekibinizi, yapılan işleri, stok takibini, ürün ve hizmet memnuniyetini tek ekran üzerinden görebilirsiniz. E-irsaliye oluştururken vakit kaybetmemek ve e-dönüşüm entegrasyonlarından eksiksiz faydalanmak için şimdi siz de Softinny ile tanışın!