E-Fatura Entegrasyonu

E-fatura entegrasyonu en basit tabiriyle faturalarınızı online ortamda sizin adınıza kesip ödeme sahibine gönderen bir otomasyondur. Pos cihazıyla yaptığınız işlemlere karşılık fiziki fatura keserken e-fatura kullanmaya başladıysanız başta kafanız karışabilir. Aslında basit bir süreç olan fatura kesimi, çok miktarda kesmeniz gereken fatura varsa sizi iş yönetiminde zorlayabilir.


Neden E-Fatura Entegrasyonu Kullanmalıyım?

Çünkü aldığınız siparişleri düzenli olarak takip etmeniz gerekir. Siparişlerinizi paketleyip kargoya vermeniz ve vaat ettiğiniz sürede siparişinizin ulaşmasını sağlamanız güvenilirliğiniz için son derece önemlidir. Hizmet veren iseniz hizmetinizi vaat ettiğiniz süre içinde en kaliteli şekilde sunmanız gerekir. Bütün bu iş süreçlerini kusursuz olarak yürütmek için işinize tam anlamıyla konsantre olmanız azami önem taşır.

Faturalarınızı manuel olarak kesmek büyük bir zaman kaybı yaşamanıza yol açar. Elektronik fatura otomasyonu kullanarak kestiğiniz faturaları, ödeme sahibine saniyeler içinde ulaştırabilirsiniz. Üstelik faturanın kestiğiniz kişiye ulaşması için sadece bir e-posta adresi yeterlidir.


E-Fatura Otomasyonu Kimler İçin İdealdir?

Vergi Usul Kanununda belirtildiği üzere, hizmet veren ya da ürün satan herkes fatura kesmek zorundadır. Müşteri sayısı arttıkça yapılacak işler arttığı için evrak işleri de bir o kadar artar. Fatura kesmek de bu evrak işleri arasında yer alan bir tanesidir. Üstelik fatura kesimi isteğe bağlı değildir, yasal bir zorunluluktur. Hem işinize odaklanmak hem de yasal yükümlülüklerinizi yerine getirmek bir yerden sonra sizin için zorlaşmaya başlayabilir.
Bu yüzden hem e-fatura hem de e-fatura entegrasyonu bütün firma ve işletme sahipleri için iş yükünü önemli ölçüde azaltan bir uygulamadır. Kısacası e-fatura entegratörü, şirket olarak faaliyet gösteren ürün satan ya da hizmet veren herkes için idealdir. Softinny e-fatura entegrasyonu yasal yükümlülüklerinizi yerine getirirken sıfır hatayla çalışmanıza olanak tanır.
Softinny ürünleriyle şimdi tanışıp iş verimliliğinizi büyük ölçüde arttırmak için bizimle iletişime geçin!


E-fatura Nedir?

E-fatura, elektronik fatura olarak ifade edilen ve kâğıt kullanılmaksızın dijital ortamda kesilen ve ödeme sahibine iletilen fatura türüdür. Kâğıt israfının önüne geçmeye katkı sağlayan e-fatura, müşterilerinizin dijital ortamda depolayabileceği bir formata sahiptir. Kâğıtların ev/ofis içinde kaybolabilmesi söz konusuyken bulut tabanlı sistemlerde herhangi bir kayıp yaşamazsınız. Ayrıca e-mail arşivinde saklanabilecek olan e-faturalarınızın gerektiğinde çıktısını alabilirsiniz. İade, değişim ve ödeme ispatı gibi durumlarda e-fatura çıktısı beyanı ile iade alabilir, değişim sağlayabilirsiniz.


E-fatura Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

E-fatura otomasyonu, müşterilerinize ödemelerinin karşılığında faturalarınızı hızlı bir şekilde oluşturarak göndermenizi sağlar. Bu otomasyon, bütün bankalarla entegre çalışır, ödemeyi yapan kişiye faturasını çok hızlı bir şekilde göndermenizi sağlar. E-fatura entegratörü kullandığınız ERP ve CRM sistemiyle entegre olur ve buradan iletişim bilgilerini otomatik çekerek ödeme sahibine fatura gönderimi sağlar.


E-fatura Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?

Elektronik fatura entegrasyonu, bankanızla uyumlu şekilde çalışır. Bir kez sisteme verdiğiniz talimatla müşteri listenizde yer alan kişilerden gelen ödemelere karşılık program sizin adınıza fatura keser. İnsani hesap hatalarının önüne geçtiği için yanlış hesaplama fazla ya da eksik tutarda fatura kesme sorunuyla karşılaşmazsınız.
Elektronik fatura otomasyonunu satın aldığınızda Softinny uzman ekibi size konu hakkında bilmeniz gereken bütün detayları anlatacaktır. İşinize uygun modül yönetimi, modül ekleme ve çıkarma gibi yazılımsal hizmetleriyle Softinny işinize tam konsantre olmanıza yardımcıdır.


Softinny E-Fatura Entegrasyonu Kullanmanın Avantajları

Güncellenebilir ve Pratik Kullanıma Sahip Yazılım: Temiz kod yazılımı sayesinde e-fatura entegrasyonu sizi basit erişim hatalarıyla uğraştırmaz. Otomatik güncelleme sistemiyle son mevzuata uygun pratik fatura oluşturma özelliğine sahiptir.
Tek Ekran Üzerinden Kolaylıkla Yönetim: Bütün modüllere tek ekran üzerinden ulaşabileceğiniz Softinny e-fatura entegratörü, mali dökümünüzü hızlı bir şekilde kontrol edebilme kolaylığı tanır.
İnsan Kaynaklı Hataları Sıfıra İndirme Kolaylığı: Küçük hesap hataları, büyük mali yaptırımlarla karşılaşmanıza yol açar. Oysaki Softinny fatura entegrasyonu kullanan küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için hızlı ve hatasız şekilde vergi ve ürün/hizmet bedelini hesaplar.
Aylık ve Yıllık Ciro Takibi: Kesilen faturalarınızla beraber aldığınız ödemeleri de görerek ay ve yıl bazlı cironuzu takip edebilirsiniz. Böylece sağladığınız kârı görerek aylık harcama planınızı yapabilirsiniz.
Basit Ara Yüz Tasarımı: Kullandığınız programın olabildiğince kolay olması, modüllerin son derece anlaşılır olması gerekir. Böylece programı çözmek için zaman harcamakla uğraşmazsınız. Softinny e-fatura entegrasyonu göz yormayan renk kombinasyonuyla üstün kullanıcı deneyimini ön planda tutar.
Lokasyondan Bağımsız Fatura Kesme Özgürlüğü: Müşterilerinize ulaştıracağınız faturaları, dünyanın her yerinden elinizin altındaki cihaz aracılığıyla hızlıca kesip iletebilirsiniz. Otomasyon üzerinden kesilen faturaları müşterilerinize siparişleri henüz ulaşmadan gönderebilirsiniz.
Birden Çok Cihazdan Erişim Kolaylığı: Yazılımı tanımladığınız bütün cihazlar üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Bu sayede gerektiğinde yönetim için atadığınız bir başka admin de programın kontrolünü sağlayabilir.

Neden Softinny E-Fatura Entegrasyonu Kullanmalısınız?


Softinny
, finansal işlemlerinizi hızlı bir şekilde yaparken hatasız kod yazılımıyla kusursuz işlem yapmanızı sağlar. Bir kere yapacağınız otomasyon işlemiyle hesap hareketlerinize paralel olarak otomatik fatura gönderimi yapabilmenize olanak tanır. Ekonominizi daha akılcı yönetmek, kestiğiniz faturaları muhasebecinize otomatik olarak aktarmak için şimdi siz de Softinny muhasebe ürünlerini tercih edebilirsiniz.
Talebiniz üzerine şirketinizin ihtiyacına uygun olarak tasarlayacağımız Softinny e-fatura entegrasyonu, işinizde basit hatalarla karşılaşmanızın önüne geçer. Şimdi randevu alarak işinizi tam dijital yönetimle profesyonelleştirmek için bir adım atın. İş dünyasında küçük hatalar, büyük sonuçlara yol açar! Şirketinizin kaderini şansa bırakmamak için şimdi elektronik fatura entegrasyonu başvurunuzu yapın!