E-Defter Entegrasyonu

E-defter entegrasyonu, e-defter oluştururken muhasebecinize ve vergi dairesine gerekli bildirimi yapmayı sağlayan bir yazılımdır. E-defter, Vergi Kanunu kapsamında hazırlanması gereken bütün mali bilgilerin kaydının yer aldığı dijital bir defterdir. Bu defter genellikle muhasebeciler tarafından tutulur. Bunun için bütün fatura, fiş ve dekontlarınızın banka üzerinden yapılan ödeme işlemlerinin, giderlerinizin ve gelirlerinizin kaydının alınması gerekir. Bu bir nevi, yaptığınız işlemlerin yasal kanıtıdır. Bu kanıtlar sayesinde herhangi bir mali kontrolde eksiksiz beyan verebilir, yasal anlamda hiçbir sorun olmaksızın ticari faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz.
Softinny e-defter entegrasyonu ve daha birçok işlevsel yazılımla tanışmak için şimdi bizimle iletişime geçin!

E-Defter Kimler Tarafından Kullanılır?

Sadece ulus çapında değil, uluslararası alanda faaliyet gösteren firmalar da e-defter tutmalıdır. Küçük, orta ve büyük ölçekli firmaların tamamı e-defter kullanabilir. E-defter, tüzel ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilen bir sistemdir.

E-Defter Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elektronik ortamda Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığıyla yapılır. Ticari firmaların bütün mali kayıtlarının güvenli bir şekilde tutulması için gerçek kişiler, e-imza veya mali mühürle e-defter başvurusu yapabilir. Tüzel kişiler ise mali mühürle e-defter başvurusunda bulunabilir.
Mali mühür, zaman damgası ya da e-imza olmaksızın başvuru yapamazsınız. Ayrıca bu sistemi kullanmak için uygun bir yazılıma sahip olmalısınız. Kullandığınız programın son mevzuata uygun olarak güncel bir yazılıma sahip olması gerekir. E-defteri muhasebeciniz değil de siz saklayacaksanız başvuru sırasında Türkiye mevzuatına uygun seçim yaptığınızdan emin olmalısınız.

 

E-defter Nasıl Kullanılır?

E-defter, özel bir yazılım aracılığıyla mali bilgilerinizin kaydının oluşturulması şeklinde kullanılır. Oluşturduğunuz dijital defterin beratlarını beyan dönemlerinizde Gelir İdaresi Başkanlığına iletmeniz gerekir.

 

Neden E-defter Entegrasyonu Kullanmalısınız?

E-defter kullanımı, elle hazırlanan dökümlerin pratik bir şekilde tutulmasını sağlayan sistemdir. Bu sistemi bir entegrasyon aracılığıyla kullandığınızda ise bu iş için harcayacağınız eforu azaltabilirsiniz. Ayrıca personel masraflarını azaltarak, mali anlamda tasarruf ettiğiniz gibi hızlı işlem yapma avantajıyla zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

E-Defter Entegrasyonu Kullanmanın Avantajları

Kâğıt israfının önüne geçebilirsiniz. Beratlarınızı kolayca hazırlayabilirsiniz. Elle tutulan kayıtların saklanması çok daha özveri isterken bulut tabanlı e-defter yazılımı, kolay ve güvenli bir saklama avantajı sunar. Cihazınızda yer tutmadan verilerinizi dijital veri havuzunda üst düzey güvenlikli yazılım sayesinde saklamanıza yardımcıdır.

Softinny E-defter Entegrasyonu

Softinny E-defter entegrasyonu, ekonomik kaydınızı resmi kurumlara otomatik olarak aktarma kolaylığı sağlar. Gelir İdaresi Başkanlığının vermiş olduğu formata uygun olarak hazırlanan e-defter, ticari faaliyetlerinizi kaydetmenin, iletmenin en kolay yoludur. Ayrıca ticari faaliyetlerinizin yasallığını kanıtlamanıza yardımcıdır.

Softinny E-defter Entegrasyonu Hangi Özelliklere Sahip?

Softinny E-defter entegrasyonu, ekonomik kaydınızı resmi kurumlara otomatik olarak aktarma kolaylığı sağlar. Gelir İdaresi Başkanlığının vermiş olduğu formata uygun olarak hazırlanan e-defter, ticari faaliyetlerinizi kaydetmenin, iletmenin en kolay yoludur. Ayrıca ticari faaliyetlerinizin yasallığını kanıtlamanıza yardımcıdır.

E-defter süreçleri uzmanlık ister ve ticari faaliyetlerin yasal kontrolünü sağlamak amacıyla yapılır. Bu nedenle kesinlikle doğru ve güvenli şekilde tutulması gerekir. Veri kaybı olmaksızın, bulut tabanlı sistemler üzerinde kayıt tutarak beyan dönemleriniz geldiğinde vergi dairesine bildirimlerinizi yapabilirsiniz. Softinny e-defter entegrasyonu dışında e-fatura, e-arşiv, e-mutabakat, e-dönüşüm gibi birçok finansal entegrasyon yazılımına sahip olabilirsiniz.

Softinny E-defter Entegrasyonu İle Şimdi Tanışın!

Profesyonel bir iş yönetimi için her birimin özel bir yönetim sistemi olmalıdır. Bu sayede iş bölümleri kolaylaşır ve hata payı sıfıra iner. Bu profesyonel ticari yönetimi, tek program üzerinden basit birkaç ayarlamayla yapmak için Softinny güvencesiyle hazırlanmış e-defter entegrasyonuile tanışın! Amaca yönelik, sadece işiniz için özelleştirilmiş işlevsel bir e-defter kullanımı için Softinny Yazılım ile iletişime geçin!