instagram

Instagram’da ki yeni etkileşim alanı ‘notlar’ özelliği. Mesaj kısmına giren birçok kullanıcı, ”Arkadaşlarına not bırak” yönlendirmesi ile karşı karşıya kaldı. Bir dönem çok popüler olan MSN messenger ‘ne dinliyorum’ özelliğini anımsatan bu özellik ile kullanıcılar ruh hallerini görsele ihtiyaç duymadan paylaşabilecekler.
Temelde hikayeye benzeyen bu özellik ile notlarınız 24 saat aktif kalabilecek, durum notunuzu görecek kişileri takip ettiğiniz kişiler ya da yakın arkadaşlar şeklinde ayarlayabileceksiniz. Yeni bir not paylaştığınızda arkadaşlarınız sohbet sayfasında bu notu okuyabilecek ve nota dokunarak yanıtlayabilecektir.

Instagram Yine Eleştiri Oklarının Hedefinde

Instagram, Amerikan bilgisayar programcısı ve Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg’in platformu satın alması sonrası özellikle son dönemde verdiği hatalarla eleştiri oklarının hedefinde yer alıyor. Son güncelleme sonrası birçok kez hata veren Instagram’ın bu yeni özelliği eleştiri yorumlarını da beraberinde getirdi. Bu özelliği gören kullanıcılar Elon Musk’ın satın aldığı Twitter’a girerek Instagram’ı tiye alan yorumlar bıraktı. Geçtiğimiz günlerde mağaza kategorisinin olmadığı bir anasayfa tasarımını test etmişti.
Yapılan değişiklikler ve test edilen durumlara baktığımızda Instagram’ın bir türlü istenilen noktaya getirilemediğini göstersede öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Instagram’da Yazdığım Notları Kimlerin Gördüğünü Öğrenebilir Miyim?

Sizler için inceledik fakat şimdilik bu özelliği göremedik. Teknolojik gelişmeler bize her zaman şunu öğretmiştir; bir yazılım geliştirildi ise iyileştirmeye mutlaka açıktır ve bu alanda geliştirmeler yapılabilir. İşte bu kapsamda teknoloji devi Meta’nın önümüzdeki günlerde bu iyileştirmeyi yapıp yapmayacağını merakla bekliyoruz. Bu gelişmeleri takip etmek istiyorsanız bizden ayrılmayın.